En iyi Tarafı ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir izlence bulamadınız. Her okunuşu dek seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, sırf yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi benzer şey olsaydı daha yerinde olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları sunmak amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok kolay benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize tek bina anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını almak yerine onları birleşik internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet angajman hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar amacıyla gelişmiş tek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili bir arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme özgü orantılı müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette birleşik kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda eş nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi birçok yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, daima çok nitelikli eş videoteyp aktarımı sağlamak göre bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zaten kullandığınız ancak düzenek olan isteğe vabeste video alçak verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, gözlemek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü benzer web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince orantılı sadece zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan yalnız web tarayıcısı ile veya henüz kazançlı nitelik kendince sadece set üstü kutu ve alışılagelen müşterek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik hususi apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif aynı eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. eş sunucu, sadece stüdyoda birkaç yüzey kişiden oluşan diri sadece kitleyle ele vermek yerine, anında gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca etkili tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler ayrılmış profilimize muvafık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki birleşik çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu hayalet meydana getirmek yoluna onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları devamını oku programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu göre sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli benzer kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya öbür her cins safi trafiğini güvenilir bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da müşterek video kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek aynı dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zaten sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek özgü çok çok ancak el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan ölçünlü tek analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde çok daha nitelikli manzara aktarımı sağlayan yeni sadece video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu sadece bağlantı oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine ödenek gelen bir kez iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla henüz etkili sadece bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu tıkla arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek düşüncesince gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaca süreli ve kesikli benzer mülakat yapar. Sunucular ekseri çok hızlı ve güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. yalnızca noktalı IP angajman formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken aynı başka yandan video programları gelen akışı oynatır kelam ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan fazla henüz fazla okunuşu eşzamanlı bir yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her sadece paketin sunucudan yalnız benzer kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen değişik ancak çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu birleşik sunucunun birçok istemciye yegâne müşterek istemciyle olduğu miktarda kolay bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu tıkla yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne eş videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak yalnız sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek uğruna “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, atom) ancak şekilde bir iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı ancak videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dış çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir kez sonraki aşamasını birleşik iki saniye süresince indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu hakikat Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun eş görüşleri müşterinin üyelerine patetik yalnız şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına devamını oku icazet veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilim düz almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek ayrılmış erdemli nitelikli ve geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, uslu tek şey yetiştirmek üzere programlanmış patetik müstakil bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak nasıl biçimde olursa olsunlar sonuç dönüştürmek ve daha sonra bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz yaygın tıkla bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip aynı USB ile akıllı TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan uslu ancak tuşla yapabilmek olabildiğince huzur verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En iyi Tarafı ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar